Home • KLM vliegticket al va. 530 euro • Win een Curaçao vakantie • Curacao al vanaf 625 euro • Tickets • Vlucht & hotel aanbiedingen • Hotel alleen aanbiedingen • Hotels en resorts • Hotel en resort beoordelingen • Appartementen • Meer appartementen • Reisspecialisten • Autoverhuur • Reisgidsen en DVD's • Forum van Go Curacao • Video opnames Curacao • De mooiste villa's op Curacao • Informatie over Curacao • Reisverslagen • Handige reistips • Activiteiten op Curacao • Zwemmen met dolfijnen • Trouwen • Stranden • Duiken • Fotoalbum • Weer • Kaart Curacao • Koerscalculator • Carnaval Curacao • Links • Contact

.

 

 

 

Persbericht OCaN inz. VIA

Basis gelegd voor gemeenschappelijke voorziening politie Antillen
SP wil Kamerdebat over verlenging FOL-verdrag
Premier schrikt van hardheid Curaçaose protesten
Lichte daling toeristenindustrie
Gemotiveerd naar RTC
Sookoo: Curaçao in ‘fortuinlijke positie’
Armoedegrens Curaçao: 2195 gulden
Terugkeer van Antillianenindex beschamend
Pensioenplicht op Curacao
ISLA-terrein nieuw stadshart Willemstad
Antillen zijn voor gek gezet
Eberhard van der Laan aan zet met VIA
Studie- en Beroepenmarkt 2008 groot succes
Mogelijk toch databank Antilliaanse probleemjeugd
VIA niet weer op tafel
Churandy versus dominostenen
Verklaring Minister-president De Jongh-Elhage
PvdA zegt vertrouwen in Vogelaar...
Tweede Kamer niet blij met VIA-besluit
Persbericht OCaN inz. VIA
Vogelaar: VIA van de baan
Curaçao snijdt in eigen vingers
Nederland telt 131.841 Antillianen
Crisis
Omar overvalt Antillen
Rector Curaçao buigt voor protest
Katholieke kerk Curaçao hielp bordeel opzetten
Regatta op Curaçao
Land en Curaçao oneens met rol voor gouverneur
Staten Antillen fel tegen databank
Immigratiedienst wil vernieuwing
Politie in nieuw jasje
Saldo 2009 Land positief
EU-Commissie opent grondig onderzoek naar..
Voorstel toetsing levenslang gestraften ligt klaar
Zachte dood samenwerking Insel Air en SLM
Gewoon stemmen in 2010
NV’s onder de loep; Eilandsraad..
Wie loopt er mee met Churandy?..
Erwin Martis: 'protest NAOC maakt geen kans'
Veilig vliegen bij Insel Air
Mogelijk sancties in homokwestie
Curaçao getroffen door wervelwind
KLM in knel met Curaçao
Juridische stappen tegen diskwalificatie van Chur..
BES-delegaties concluderen na bespreking..
Grootste drugsvangst ooit door Koninklijke
Atacho: geen problemen met Venezuela...
Wetsontwerp rechtspositie ambtenaren ..
Antillen blijven zoeken naar olie
Kamer neemt de tijd voor de Antillen
Kura Hulanda Curaçao geeft vliegtax terug
De tranen van Izaline
Antillen minder populair als doorvoerhaven..
Studie naar marketing offshore
Ondernemers Riffort tegen tweede megapier bij ..
Woningnood Curaçao te groot
MOT heeft effect
Antilliaans en Arubaanse sporters klaar..
Remco Gomez (PAR): toegang tot stranden...
Uitzonderlijke groei toerisme Curaçao
Bijleveld: "homohuwelijk wordt niet ingevoerd ...
Politieke stuurgroep nog niet...
Anna Petrona keert terug na...
Bonaire wil niet te veel invloed ...
Europese Nederlanders te aanwezig
Geen akkoord samenwerking politie
Blankenjacht; Curacao plotseling ...
‘Rel Curaçao was woede, geen racisme’
‘BC moet regels voor benoemingen naleven’
Betogers Curaçao richten zich tegen...
VS vragen Antillen uitlevering...
Politie Curacao treedt bij vol...
Nederland krijgt over slavernij overdreven sch...
Raadsvergadering onder zware bewak...
Geslaagde advertentiecampagne Curaç..
Antillianen succesvol  bij Conser...
Adriaens: nota van Brinkman is...
Geen steun voor onderzoek naar cor..
Onderzoek op Antillen naar corruptie..
Consumentenprijzen Curaçao mei...
ArkeFly werft op Curaçao
Deviezen Nederlandse Antillen
AA schrapt 2e vlucht Curaçao
Curaçao in de ban van Oranje
Belastingregime Antillen ...
Cooper: Rekenkamer en Ombudsman...
Eurlings: Verstevig relatie met Antillen
MinFin De Lannooy naar IMF
Van Raak (SP) roept Antilliaanse....
Eperium opent vestiging op Cura..
Bestuurders weinig bewust..
CBS Slachtofferenquête...
SOAB: Proces pas in 2012/20...
Antillenroute meest stabiele...
SEI Curaçao kan met 118...
Interesse van JetBlue...
Tekorten Curaçao blijven...
Regiegroep tot laatste moment...
Streven: Antillen in 2010...
Uitvoering SEI Curaçao...
Rondetafelconferentie op...
Verken de wondere...
Wilders richt pijlen weer...
BNA komt met nieuwe ...
Megastudiereizen naar Aruba
Prijsstijgingen op Curac...
Eerste Vierdaagse op Cur...
Smart Driving Curaçao..
Overnachten in een klooster
Zes Tilburgse Antillianen...
Overdracht Nieuwe Post
Pieren Caracasbaai Cur..
De kip is op; op de grens...
Twijfels of geld goed ...
Jones tekent met Dodgers
Meerderheid Kamer is ...
Curacao wordt zelfstandig
Maxima naar de Antillen
Boeli van Leeuwen overl..
Curacao snakt naar helden
Zakenman gearresteerd ...
Advocaat medeverdachte...
Joran van der Sloot ...


Antillianen en Arubanen blij met hulp zonder databank
De Antilliaanse en Arubaanse gemeenschap is opgetogen over het besluit van de Nederlandse regering af te zien van de Verwijsindex Antillianen (VIA). Voor het Overlegorgaan Caribische Nederlanders (OCaN) voelt het besluit als een rechtvaardiging voor haar grootste niet-erkende bezwaar: de VIA stuit op klassieke grond- en mensenrechten.
In die mening werd de Antilliaans-Arubaanse overlegpartner van de rijksoverheid gesteund door het overgrote deel van de Antilliaanse en Arubaanse gemeenschap in Nederland, de regeringen en parlementen van de Nederlandse Antillen, de afzonderlijke eilanden en van Aruba, een deel van de Tweede Kamer, alsmede internationale mensenrechtenorganen en -initiatieven als ECRI (Raad van Europa) en het Open Society Justice Initiative (OSJI). OCaN voerde de afgelopen twee jaar een rechtszaak tegen de VIA namens de achterban.
‘Onvindbaar en ongrijpbaar’
De Antilliaanse databank VIA was bedoeld voor het ‘vinden en binden’ van Antilliaanse en Arubaanse risicojongeren. Deze jongeren zouden ‘onvindbaar en ongrijpbaar’ zijn voor hulpverlening en politie. Het College Bescherming Persoonsgegevens (CBP) had een ontheffing verleend voor het verbod op de registratie van ras in deze databank voor een proefperiode van twee jaar. Als voorwaarde werd gesteld dat de structurele registratie van ras na twee jaar onrechtmatig zou zijn. De ontheffing loopt af op 11 december 2008.
Geen registratie etniciteit in VIR
De Minister schrijft in een brief dd. 10 november 2008 aan de Tweede Kamer dat de algemene Verwijsindex Risicojongeren (VIR) voldoende adequaat is voor hulpverlening aan Antillianen en Arubanen en dat daarom een aparte databank niet noodzakelijk is. Het verheugt ons dat de Minister aangeeft dat ‘registratie op etniciteit in de VIR niet nodig is’. De verwachting is, dat met de gezamenlijke inzet van de Antilliaanse en Nederlandse regering de afgelopen weken tegen de VIA het vertrouwen tussen de ‘Caribische’ en ‘Europese’ Koninkrijkspartners als gelijkwaardige Nederlanders op alle fronten een bijzonder positieve impuls zal krijgen. Ons inziens is dat de eerste voorwaarde voor een duurzame oplossing van diverse integratiethema’s.
Zorgen
Zorgelijk blijft niettemin de criminaliteitsproblematiek onder Antilliaanse en Arubaanse risicojongeren en de overlast die dat voor de samenleving met zich meebrengt. Eveneens zorgelijk is de blijvende focus op Antillianen en Arubanen van zogeheten ‘stadsmariniers’ en speciale rechercheteams. De onaangekondigde huisbezoeken en het hinderlijk volgen, waarbij het etnische profiel de onderscheidende factor is, leidt ons inziens ertoe dat de deur naar de hulpverlening eerder gesloten blijft dan open gaat. In het algemeen dient volgens OCaN de koppeling registratie ‘bijzondere kenmerken’ – waaronder ras, nationaliteit, gezondheid en geloof - en repressie definitief losgelaten te worden. Met andere woorden, beoordeling van het individu en het gedrag in plaats van groepen en etniciteiten.
Opvoeding
Een alternatief voor het verlenen van betere hulp en het afglijden naar de criminaliteit is volgens OCaN onder meer: intensieve opvoedingsondersteuning aan kwetsbare gezinnen; reclassering van ex-delinquenten met Antilliaanse ervaringsdeskundige begeleiders; opvang voor kansarme nieuwkomers; toekomstperspectief middels effectief onderwijs en aansluiting op de arbeidsmarkt; en een strategie van bestrijding van armoede en sociale uitsluiting in het Koninkrijk.
Het belangrijkste niettemin is dat de Antilliaanse en Arubaanse ouders verantwoordelijkheid blijven nemen voor het opgroeien van hun kinderen. Met het voorgestelde preventieve beleid van minister Vogelaar voor Integratie worden daarvoor een aantal goede mogelijkheden gecreëerd. De diverse Antilliaans-Arubaanse organisaties op landelijk en gemeentelijk niveau zullen zich onverminderd in moeten blijven zetten voor hulpverlening aan de kansarme groepen en voor een actieve en positieve participatie van hun achterbannen in de samenleving.